Aktualności

Wybór pierwszego rachunku

18-05-2012

Otwarcie pierwszego rachunku, czy to w banku, czy innej instytucji finansowej wiąże nas z nią niekiedy na wiele lat. Dlatego też warto zastanowić się nad wyborem miejsca w którym przez długi czas przechowywać będziemy swoje pieniądze. Bez względu na to, czy jest to ROR, czy zwykłe konto bankowe, powinna być to decyzja świadoma i przemyślana. Zwłaszcza, że zmiana instytucji opiekującej się naszymi funduszami, okazuje się dla Polaków niechętną decyzją.
 

Czym zatem kierujemy się podczas podejmowania decyzji o wyborze podmiotu, który stanie się powiernikiem naszych pieniędzy? Głównymi czynnikami okazują się te najprostsze, czyli bliskość placówki oraz dostępność bankomatów. Jednak dynamiczne zmiany zachodzące w systemach bankowych, takie jak upowszechnianie się bankowości mobilnej i internetowej czy możliwość wykonywania transakcji kartą bankomatową w niemal każdym już sklepie sprawiają, że coraz mniejszą uwagę zwracamy na odległość jaka dzieli nas od najbliższej placówki danej instytucji. Miejsce wyżej wymienionych czynników zajmują koszty utrzymania konta.
 

Oprócz kwestii finansowych, głównymi elementami, na jakie zwracają uwagę zwłaszcza młodzi klienci, są możliwości używania zwykłej karty w Internecie czy dostępność bankowości mobilnej.

Źródło: www.bankier.pl

lista aktualności

Aktualności

                             

Copyright © 2010 Rzeszowska SKOK
realizacja: Exacto
powered by: CMS Edito