Aktualności

Wydajemy smartfonem. 65 mln transakcji finansowych kwartalnie.

09-10-2018

Polacy wykonują coraz więcej transakcji finansowych (przelewów, płatności za zakupy, spłat kredytów itp.) za pomocą smartfonów. W drugim kwartale 2018 roku klienci 13 ankietowanych przez nas banków wykonali łącznie ponad 65 mln operacji. To wzrost o 83 proc. w stosunku do danych prezentowanych rok temu.

 

Z kwartału na kwartał przybywa użytkowników bankowości mobilnej. Z danych zebranych przez branżowy serwis PRNews.pl wynika, że na koniec pierwszego półrocza 2018 r. z bankowości mobilnej korzystało łącznie 10 mln osób. To klienci banków którzy logowali się regularnie do aplikacji mobilnych, serwisów lite i wersji RWD z poziomu swoich smartfonów. Samych użytkowników aplikacji było 6,6 mln.

 

Użytkownicy bankowości mobilnej są coraz bardziej aktywni. Z danych, które PRNews.pl zebrał z 13 banków o profilu uniwersalnym, wynika, że w drugim kwartale 2018 r. wykonano łącznie 65 mln operacji finansowych (wlicza się do nich m.in. płatności za zakupy, przelewy – m.in. na telefon, spłaty kredytów itd.) w bankowych aplikacjach mobilnych. To wzrost o 83 proc. w porównaniu do danych prezentowanych w takim samym okresie ubiegłego roku.

 

Najbardziej aktywni byli klienci: PKO BP (19,8 mln transakcji), ING Banku Śląskiego (15,5 mln transakcji), Banku Millennium (9,6 mln transakcji), Santander Banku Polska (9,1 mln transakcji) i Banku Pekao (5,7 mln). Wzrost liczby realizowanych operacji świadczy o tym, że klienci coraz chętniej używają bankowości mobilnej do codziennego bankowania. Banki podają, że przybywa im klientów, którzy w żargonie bankowym określani są terminem „mobile only”. To osoby, które obsługują swoje finanse tylko z poziomu smartfona – nie używają w tym celu komputerów. Na koniec czerwca 2018 r. takich klientów było ponad 3 mln.

 

Źródło: www.bankier.pl

lista aktualności

Aktualności

                                     

Copyright © 2010 Rzeszowska SKOK
realizacja: Exacto
powered by: CMS Edito